Güclü Forum
İnternet Explore Sayfası Değieşenler Buraya... 83386424
Güclü Forum
İnternet Explore Sayfası Değieşenler Buraya... 83386424
Güclü Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Güclü Forum

Güclü Forum

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

İnternet Explore Sayfası Değieşenler Buraya...

YazarMesaj
Admin
Adminstrastor
Adminstrastor
Admin

Reklam Alanı : İnternet Explore Sayfası Değieşenler Buraya... F03gq9

İnternet Explore Sayfası Değieşenler Buraya... Empty
MesajKonu: İnternet Explore Sayfası Değieşenler Buraya...   İnternet Explore Sayfası Değieşenler Buraya... Icon_minitimeSalı Eyl. 07, 2010 10:06 am

Arkadaşlar hepimizin gördüğü üzere bu açılış sayfası sorunu yaşayanlar çoğalmakta ve artık bu yönlendirmelerle spy avcısı programlar bile baş edememekte zaten en iyi yaptıkları iş cookies temizlemek

az önce baktım ki arkadaşın biri yine bu dertten muzdarip oturup ona cevap yazmak yerine genele yazayım dedim.

açılış sayfası devamlı aynı adrese yönelenlere ufak bir windows püfünden bahsedicem işte buyrun;

xp için yolu
C:\WINDOWS\system32\drivers\etc

98 için ise C:\WINDOWS

altında hosts dosyası vardır öncelikle bu dosyanın özelliklerinden salt okunur özelliğini kaldırın daha sonra not defteri veya wordpad ile açın.
şimdi eğer açılış sayfanız

www.bilmemne.com gibi www ile başlayan bir siteye yöneliyorsa şu şekilde girişini yapın en alta host dosyasının salt okunurluğunu kaldırıp not defteri ile açtıktan sonra,

127.0.0.1

www.bilmemne.com (.1 ile www arasında boşluk var ben söylim ne olur ne olmaz yanlış gören olur dimi)

eğer

http://bilmemne.com ise o zaman http:// yazmadan

127.0.0.1 bilmemne.com

yazıp varsa içinde başka eklemeler yapın sonra değişiklikleri kaydedip çıkın. bilgisayarı restartlayın bakın bakalım bir daha o kalleş siteye gidiyormu en etkili yöntem budur.

bir de şöyle bir sorun yaşayanlar var bir adres yazdınız mesela

www.ezberim.com ama verilen adrese gitmek yerine yönlendiği adrese gidiyor www.zirve100.com/www.ezberim.com böyle bişeydi yanlış hatırlamıyorsam onuda şöyle atlatabilirsiniz pek çoğu yer bunu

www.ezberim.com yerine http://www.ezberim.com yazarsanız yönlendirme yapamaz.çünkü sadece www.ile başlayan adreslere duyarlı yapılmışlardır.

bakın nasıl madem tersine mühendislik yapan arkadaşlar devamlı açıkları kolluyorlarsa bizde onların açıklarını yakalayıp düzlüğe çıkıyoruz.

he tamam artık o malum sayfa açılmıyor ama açılış sayfam kilitli onuda bir zahmet açmak istiyorum diyorsanız googleden antilock diye bi program var aratın bulun (ben üşendim aramaya size zahmet kendiniz bulun zaten müşteriye bir yandan hesap kesip bir yandan nerde kaldım diye kafamı toparlamaya çalışıyom )

birde eğer fazla zorlu bir rakip ile karşı karşıya değilseniz şu yolu izlerseniz kiliti kırma şansınız var bilenler ben zaten biliyom demesin ben bilmeyenlere yazıyom.

başlat- çalıştıra regedit yaz enterle

hkey_current user
.....+software
........+microsoft
...........+interntexplorer
..............+main yolunu izleyin sağ tarafta start page ve search page karşılığı o malum site ise çift tıklayıp silin ve istediğiniz adresi yazın tabi dikkate değer başka yerler varsa onlarıda

bu ayarı hkey_local_machine bölümündede yapın pek çoğunda işe yarar. tabi bazılarında yaramayabilir, artık şansınıza

birde yeri gelmişken söyliyeyim windowsunu yeni kurmuş arkadaşlar bu kayıt girdilerindeki internet explorer değerleri java ve diğer eklentilerinizi kurduktan sonra yedekleyin yani sağ tıklayıp ver diyon bir klasöre kaydediyon. daha sonra başınıza böyle bir dert gelirse komple internet explorer kayıt girdilerini silip bu temiz yedeklerinizi girersiniz kayıt defterine herhangi bir sorun yaşamazlar tabi bununlada ilgili bir açık bulunana kadar.

c:\serachpage.html olarak ayarlı olanlar ise sayfanın içine gelip kaynağı görüntüle veya düzenle desinler içindeki tüm kodları silip isterseniz başka bir sitenin kaynaklarını copy-paste edip kaydetsinler pek çoğunda işe yarar

bu dertlerin pek çoğu adult sitelerden kaynaklanmakta madem arkadaşlar bu tarz sitelere girmekte ısrarlı o zaman şöyle bir ayarla iki defa düşünmek gibi bir şansları var internet seçeneklerinden içerik- içerik danışmanını etkinleştirin parola koyun ve parolaya mesela 0 yazın uzun parola yazmaya gerek yok herhangi bir siteye girdiniz parolayı yazarak ama yinede hiç bir sayfa açmadan ikinci bir parola isterse sizden anlayın ki yönlendirme var hayır diyerek siz istediğiniz sitede sörf ( köpekbalıkları ve timsahların arasında ) yapmaya devam edin inadına bu da etkili bir yöntemdir.

sonuç olarak bu tariflerimin içinde en garantilisi host dosyası ile ilgili yaptığım tariftir ki %100 işe yarar. diğerleri pek çok durumda geçerlidir.inşallah bu yazdıklarım sorun yaşayan arkadaşlara çözüm olur buna ek olarak böyle sorunlarla karşılaşan arkadaşlar eğer win xp kullanıyorsa sistem geri yükleme ile geriye yükleyebilirler.
benim aklıma gelenler bunlar eğer daha başka yöntemler bilen arkadaşlar varsa yazsınlar

programlardan çok windowsun başka püf noktaları yazarsanız sevinirim zaten bütün programları ezbere biliyoruz kullandığımız sistemin ayarları ve açıklarını bilirsek kendimizi daha iyi koruyabileceğimiz inancındayım
http://gucluforum.eniyiforum.org

İnternet Explore Sayfası Değieşenler Buraya...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» TTNET Sınırlıdan Sınırsıza Geçiş Hakkında Sorular Buraya
» Internet Explorer 6 Tamiri